Dílna

Inspirace do dílny: jak uložit nářadí?

Inspirace do dílny: jak uložit nářadí?

Začíná se vaše dílna vymykat kontrole? Saháte po kladivu a držíte šroubovák? Potřebujete patnáctkový klíč, ale na dosah je pouze vrták? Na zemi šroubek vedle šroubku, na ponku zbylé součástky a v rohu dílny je vše, co už se na ponk nevešlo? Přizvěte si na pořádek v dílně pomocníky od JIPOS.cz!

Jak na nepořádek v dílně?

Každá dílna je svatyní kutila a pracovní nepořádek je vlastně přirozeným pořádkem vytváření, broušení, opravování, spravování, dotváření i renovování. Pokud ale i kutil přestává vědět, kde co má, měl by nastat čas na organizaci dílny.

Proč mít v dílně pořádek?

Uspořádané nářadí v dílně a dodržování přehledného pořádku vám ušetří čas na kvalitní práci tím, že přestanete neustále hledat své nářadí a vyklízet pracovní plochu. Vzácným faktem ale je, že snižujete riziko úrazu bez zbytečných překážek.

Jak uspořádat nářadí v dílně?

Koš či kontejner při ruce

Nefunkční a zrezivělé věci, prázdné obaly, zakřivené hřebíky patří ihned do koše.

Volný ponk

Zahlcujete pracovní stůl zbytečnostmi? Ponk je nejlépe uklizený, když je prázdný a připravený na každou práci. Na ponk si maximálně připevněte svěrák, který musí být ukotven na stabilním povrchu.

Závěsné organizéry nebo magnetické lišty

Využívejte každý centimetr zdi pro přehledné skladování nářadí, které budete mít vždy při ruce a na očích. Už nikdy nebudete hledat kladivo, štětce, klíče, vrtáky, pilníky a ani třeba šroubováky.

Přizpůsobené regály

Doplňte svou dílnu o vhodné regály, do kterých mimo běžného nářadí uložíte i větší věci jako kanystry a těžší přístroje.

Police a závěsné háčky

Spousta nářadí je uzpůsobena k zavěšení, šetřete prostor tím, že ho nebudete pokládat na police nebo do úložných zásuvek a opět využijte vizuální prostor kolem vás. Na policích pak skladujte úložné boxy s mini nářadím nebo příslušenstvím, které nemusí být denně při ruce.

Zásobníky na hřebíky

Pokud si rozdělíte hřebíky, matičky, šroubky i hmoždinky podle druhu a velikosti, najdete přehledně vždy to, co hledáte. Na tyto drobné komponenty seženete speciální průhledné organizéry, se kterými nezatlučete vedle.

Kufr na nářadí

Každý správný kutil by měl vlastnit přenosný kufr na nářadí, kde bude od všeho něco, a hlavně to nejpoužívanější základní nářadí – kladivo, vrtačka, vodováha, klíče, šroubováky, kleště, pilka, tužka, metr, lepící páska, lepidlo, baterka. Hodně nářadí, malý kufr? Na e-shopu JIPOS.cz vybírejte z odolné nabídky kufrů v různých rozměrech, jednopatrové i vícepatrové a dokupovat můžete i vnitřní přihrádky k dokonalé organizaci vaší cestovní dílny.

Vychytávka do dílny

Pořiďte si pojízdnou dílenskou skříňku s větším množstvím zásuvek a zásobníkem na odpad a vlastněte dílenskou pohotovost v jednom bezvadným stroji.

Povinná výbava kutilů

Myslíte na pracovní pomůcky? Záleží, jakou dílenskou práci zrovna kutíte, ale mezi povinnou výbavu patří hlavně brýle a rukavice. Nebude od věci, když sako vyměníte za pracovní vestu, odolnou obuv a účelové kalhoty či montérky.

Pro všechny pořádné i nepořádné kutily, je JIPOS.cz v dílně tutovka.

Související příspěvky