Dílna

Vybavení dílny: Jaké nářadí a nástroje nesmí chybět?

Vybavení dílny: Jaké nářadí a nástroje nesmí chybět?

Patříte mezi kutily, kteří aktivně zdokonalují své bydlení, zahradu, dílnu, garáž či pracovní stroje? Pak vás JIPOS.cz jistě nadchne velkým množstvím nářadí i nástrojů do domácích dílen. Nechte si poradit a vybírejte praktické vybavení do své dílny.

Pat a Mat je ve vaší dílně zakázané slovo!

Vybavení domácí dílny

V organizované a vybavené dílně se plynule pracuje, a proto základním stanovištěm správného kutila je pracovní stůl, dílenský stůl nebo ponk, který zajistí dostatek místa pro práci. Mezi základní vybavení do dílny v JIPOS.cz doporučujeme i podstavce, boxy na nářadí, organizéry, dílenské montážní vozíky, držáky a další plošné vychytávky pro systematické uskladnění vašeho nářadí.

Základní nářadí do dílny?

Je mnoho druhů specializovaného nářadí na konkrétní činnost, ale také nářadí pro běžnou denní údržbu. V dílně žádného kutila by neměla chybět sada plochých i křížových šroubováků, hoblík, hasák, nůžky, nůž, provázek, kombinačky, pilka, sada šroubků i šroubů, vrtačka, hmoždinky, lepicí páska, obyčejná tužka, metr, svěrák, kladívko, kleště a prodlužovací kabel.

Při nákupu nářadí je důležité hledět na kvalitu před kvantitou, a to hlavně kvůli bezpečnosti práce i manipulaci s nářadím. Základní nářadí do dílny se pohybuje od stokorun, základní vybavení domácí dílny pak od tisícikorun.

Elektrické nářadí

Hledáte profi elektrické nářadí, se kterými žádná práce nebude překážkou? JIPOS.cz nabízí široký sortiment elektronářadí, renomovaných značek, pro všechna řemeslná odvětví. Nástroje od univerzálních fréz, vrtaček, brusek, dřevo opracovávajících pil, hoblíků i hoblovek, až k vrtacím a bouracím kladivům. Myslí i na malíře a lakýrníky s opalovacími pistolemi a míchači a neopomíná strojníky a zámečníky s nástroji pro obrábění a soustruhy doplněné o odsávače prachu.

Každé specifické řemeslné odvětví má svůj základní nástroj, který nesmí chybět v dané dílně.

Ruční nářadí

Je libo kladivo? Nůžky na plech? Smontovat nábytek? Seříznout keramické obklady? Změřit výšku zrcadla? Načrtnout budoucí postavení poliček? Přivrtat věšák? Přetřít futra a díky lepící pásce nepřetáhnout? Zatlouct rámeček? Zaměřte se prvotně na základní výbavu každé i domácí dílny a přikupujte další potřebné nářadí dle libosti a zkušeností.

Ochranné pomůcky do dílny

Ochranné pomůcky jsou nezbytnou součástí práce s nářadím i nástroji. Vyberte si na e-shopu JIPOS.cz ochrannou obuv, pracovní rukavice, brýle na každodenní kutění.

„Hoď po mně sedmnáctku!“…„Taková tu není“…„Myslím sedmnáctku klíč.“

JIPOS.cz přeje všem kutilům, ať každá práce těší a skončí vesele.

Související příspěvky