Zahrada

Zavlažování trávníku

Zavlažování trávníku

Příchodem jara jste připravili půdu, zaseli trávní směs a už jen čekáte na tu smaragdovou barvu? Dokonalému trávníku nestačí pouze dešťová voda, ale potřebuje pravidelně zavlažovat a JIPOS.cz vám přináší pár užitečných rad a tipů, jak na to.

Zavlažování trávníku: dokonalý trávník po celý rok

Přestaly vás bavit těžké konve po okraj naplněné vodou, abyste zalili celou svoji travnatou zahradu, stromy i květiny? Přemýšlíte, jak si ulehčit práci se zavlažováním zahrady? Jste na správné adrese!

Kdy zavlažovat trávník?

JIPOS.cz doporučuje zalévat trávník i všechny rostliny časně ráno nebo po západu slunce v podvečer, kdy nezpůsobíte rostlinám teplotní šok z denního slunečního svitu. Zalévejte vydatně a nejlépe ob den.

Zahradní hadice

V JIPOS.cz naleznete pestrý výběr zahradních hadic již od 200 Kč, v závislosti na použitém materiálu a jeho vlastnostech i délce návinu. K zahradním hadicím se zaměřte na vhodné doplňky jako jsou zavlažovací pistole nebo spojky.

Zavlažovače

U větších zahradních ploch určitě sáhněte po zavlažovačích. Ceny zavlažovačů se rapidně liší v závislosti na provedení a funkcích. Hrotové zavlažovače stačí správně zafixovat do půdy. Volně stojící zavlažovače stačí včas přemístit. Výhodou zavlažovačů je rovnoměrné zavlažování zahrad. Zvolte ten nejlepší a kochejte se, jak skvělé zavlažovače odvádí největší část práce za vás.

Automatické zavlažovací systémy

K zavlažování rozlehlejších travnatých ploch, okrasných záhonů i skleníků jsou ideálním pomocníkem automatické zavlažovací systémy. Postřikovače se tlakem vody vysunou nad trávník a po skončení se hlavice opět automaticky zasunou.

Dokonalý trávník po celý rok

Trávník je náročná rostlina k zalévání i zavlažování a ať už vezmete do ruky konvičku, zahradní hadici, nebo máte vybudovaný závlahový systém, JIPOS.cz vám přeje oslnivý pohled na dokonalý trávník po celý rok!

Související příspěvky