Jaký zahradní nábytek vybrat?

Zveřejněno dne:
Kategorie: Zahrada

Trávník vás oslňuje svoji smaragdovou barvou, keře jsou na milimetr zarovnané, pestrobarevné květiny se na vás ze skalky usmívají, ovocné stromky se zaobalily šťavnatými plody a vy se pořád kocháte ve stoje? V klidu se posaďte a vyberte si zahradní nábytek z e-shopu JIPOS.CZ.

Zahradní nábytek

Při výběru zahradního nábytku hraje roli velké množství vlastností, použitý materiál, designové provedení, barva, nosnost, údržba, odolnost proti povětrnostním vlivům a životnost. Důležitým aspektem při výběru a nákupu zahradního nábytku je především vaše pohodlí.

Plastový nábytek na zahradu

Plastový zahradní nábytek je nejlevnější volbou s ohledem na nízkou pořizovací cenu. Další výhodou je jeho hmotnost a skladnost. Naopak nevýhodou plastových kusů nábytku bývá ztráta odstínu barvy a omezení nosnosti.

Dřevěný nábytek na zahradu

Dřevěný nábytek je slušivou volbou do každé zahrady. Výhodou masivního dřeva je vysoká nosnost a při správné péči i životnost. Nevýhodou může být vyšší investice a povětrnostní vlivy, jako je déšť a slunce, proto je důležité se o dřevěný nábytek i pravidelně starat.

Ratanový nábytek na zahradu

Ratanový nábytek je velmi skladný a vhodný do zimních zahrad i interiérů. Pravému ratanu škodí povětrnostní vlivy, a to hlavně déšť, z toho důvodu je náročný na svou údržbu.

U nábytku z umělého ratanu oceníte pružnost, pohodlí, snadnou údržbu i cenu, která je vyšší než u klasického plastového nábytku, avšak souhrnem výhod se pak investice vyplatí.

Hliníkový nábytek na zahradu

Kovový nábytek se nejvíce hodí do moderních zahrad a teras. Je odolný, s vyšší nosností, nerezivý a převážně bezúdržbový. Nevýhoda spočívá ve vyšší hmotnosti.

Jaký nábytek pořídit na zahradu?

Nedílnou součástí kvalitního zahradního nábytku je relax a pohodlí. Pořiďte si ochranné slunečníky, které zabrání nežádoucím slunečním paprskům, dopřejte si pohodlí a komfort v zahradním altánu nebo domku, ke kterému neodmyslitelně patří skládací lehátko a zahradní houpačka pro skvělé chvíle strávené na vaší zahradě.

Nechte si od JIPOS.cz poradit, jak dokonalý zahradní nábytek i příslušenství pozvednou pohled na vaši zahradu!

Pohodlnou volbu a příjemně strávené chvíle na zahradě přeje JIPOS.cz.