Zahrada

Jaký zahradní nábytek vybrat?

Jaký zahradní nábytek vybrat?

Trávník vás oslňuje svoji smaragdovou barvou, keře jsou na milimetr zarovnané, pestrobarevné květiny se na vás ze skalky usmívají, ovocné stromky se zaobalily šťavnatými plody a vy se pořád kocháte ve stoje? V klidu se posaďte a vyberte si zahradní nábytek z e-shopu JIPOS.CZ.

Zahradní nábytek

Při výběru zahradního nábytku hraje roli velké množství vlastností, použitý materiál, designové provedení, barva, nosnost, údržba, odolnost proti povětrnostním vlivům a životnost. Důležitým aspektem při výběru a nákupu zahradního nábytku je především vaše pohodlí.

Plastový nábytek na zahradu

Plastový zahradní nábytek je nejlevnější volbou s ohledem na nízkou pořizovací cenu. Další výhodou je jeho hmotnost a skladnost. Naopak nevýhodou plastových kusů nábytku bývá ztráta odstínu barvy a omezení nosnosti.

Dřevěný nábytek na zahradu

Dřevěný nábytek je slušivou volbou do každé zahrady. Výhodou masivního dřeva je vysoká nosnost a při správné péči i životnost. Nevýhodou může být vyšší investice a povětrnostní vlivy, jako je déšť a slunce, proto je důležité se o dřevěný nábytek i pravidelně starat.

Ratanový nábytek na zahradu

Ratanový nábytek je velmi skladný a vhodný do zimních zahrad i interiérů. Pravému ratanu škodí povětrnostní vlivy, a to hlavně déšť, z toho důvodu je náročný na svou údržbu.

U nábytku z umělého ratanu oceníte pružnost, pohodlí, snadnou údržbu i cenu, která je vyšší než u klasického plastového nábytku, avšak souhrnem výhod se pak investice vyplatí.

Hliníkový nábytek na zahradu

Kovový nábytek se nejvíce hodí do moderních zahrad a teras. Je odolný, s vyšší nosností, nerezivý a převážně bezúdržbový. Nevýhoda spočívá ve vyšší hmotnosti.

Jaký nábytek pořídit na zahradu?

Nedílnou součástí kvalitního zahradního nábytku je relax a pohodlí. Pořiďte si ochranné slunečníky, které zabrání nežádoucím slunečním paprskům, dopřejte si pohodlí a komfort v zahradním altánu nebo domku, ke kterému neodmyslitelně patří skládací lehátko a zahradní houpačka pro skvělé chvíle strávené na vaší zahradě.

Nechte si od JIPOS.cz poradit, jak dokonalý zahradní nábytek i příslušenství pozvednou pohled na vaši zahradu!

Pohodlnou volbu a příjemně strávené chvíle na zahradě přeje JIPOS.cz.