Auto-moto

Péče o vůz: jak vyčistit interiér vozu?

Péče o vůz: jak vyčistit interiér vozu?

Vozíte v autě své ratolesti nebo domácí mazlíčky? Pak jistě znáte ten zdrcující pohled na interiér vozu, když ho opustí. Jak se zbavit milionu drobečků, stovky zvířecích chlupů a slin, přilepených bonbonů na čalounění, rozteklých nanuků v záhybech nebo prachu na palubovce? Projděte si společně s námi rady a tipy, jak vyčistit interiér vozu.

Jak na čistění interiéru auta?

V první řadě je důležitá pravidelná peče. Naplánujte si čištění interiéru vozu a udržujte tak stále jeho tržní hodnotu. Pro snadnější přístup a rychlejší úklid celé plochy, přihrádek i hůře dostupných záhybů si nejdříve odstraňte všechny překážky, vyhoďte odpadky, přetřiďte kastlíky, vyměňte vonné stromečky.

První pomocník vysavač

Při úklidu vozu se vyplatí investice do ručního vysavače pro jeho lehkost a prostorovou dostupnost v interiéru vozu. Ruční vysavač je skladný do kufru auta a můžete jej mít vždy po ruce. V případě, že nevlastníte ruční vysavač, máte možnost u svého domácího vysavače různé typy funkčních nástavců.

Profesionální tepovač

Tepovačem pro mokré vysávání odstraníte ze sedadel a koberečků i to, co výkonný vysavač ne, díky vodě s čistícím roztokem stříkající z hlavice při vysávání. Tepovače jsou v dnešní době cenově dostupné zboží a jistě najdou využití i mimo vaše vozidlo. Profesionální tepování čalounění si můžete objednat i od firem, které tento servis nabízejí, ale počítejte s tím, že si připlatíte. Velmi důležité je po každém mokrém čištění nechat interiér maximálně vyschnout kvůli zápachu ze zatuchnutí.

Čistící prostředky na interiér vozu

K čistění a leštění plastových částí vozu používejte kvalitní autokosmetiku. Při silném znečištění použijte nejdříve univerzální čističe plastů pro odstranění skvrn a vrstvy prachu a posléze tyto plastové části interiéru vozu impregnujte speciálními čističi ve formě krémů, pěn, ubrousků, sprejů či vosků. Díky finální vrstvě, která plastům dodá nejen lesk, se plastové komponenty chrání i před vlivem slunečního záření a usazováním nečistot.

Jak rychle vyčistit interiér vozu?

K maximálnímu požitku z jízdy s domácím mazlíčkem vám doporučujeme si pořídit ochranné deky do auta a jistě oceníte i ochranné deky do vašeho kufru s organizovaným úložištěm v podobě kapes. Na interiérové čalounění si pořiďte neutrální autopotahy, nebo nejlépe padnoucí dle typu vozu a nebudete litovat, když vaší ratolesti upadne něco od pusy. Nejrychlejší způsob, jak udržovat interiér vozu čistý, je tyto užitečné pomocníky vzít a vyklepat.

Domácí tipy od JIPOS.cz

  • Na vlhkost v interiéru či mastné skvrny na čalounění pomůže jedlá soda.
  • Na zatuchlý zápach v interiéru vozu i mlžení skel pomůže sáček se solí.
  • Na neutralizaci cigaretového zápachu pomohou zrnka kávy.
  • Klasické vonné stromečky nikdy nepokládejte na plastové části interiéru vozu.

Ať už si necháte svůj vůz vyčistit profesionálně či zvolíte cestu svépomocí, JIPOS.cz vám přeje nablýskaný interiér na každé cestě tam a zpět.

Související příspěvky