Auto-moto

Jak zvýšit hodnotu ojetého auta k prodeji?

Jak zvýšit hodnotu ojetého auta?

Plánujete prodej svého vozu? Jak nejlépe prodat ojeté auto a vydělat maximum na koupi nového? Nechte se inspirovat, jak zvýšit hodnotu ojetého auta k prodeji, na našem blogu.

Jak nejlépe prodat ojeté auto?

Toužíte si pořídit něco rychlejšího, vyššího do terénu nebo naopak prostornější, kam posadíte celou rodinu včetně domácích mazlíčků a vyrazíte na dovolenou snů? Jste rozhodnuti prodat svůj ojetý vůz svépomocí? Jak ho prodat za možná nejvýhodnější cenu? O ceně auta rozhoduje hlavně jeho technický stav, model, rok výroby, typ motoru, najeté kilometry i stupeň výbavy, ale významnou roli hraje i správná péče o vůz a jeho vizuální stránka, která dokáže cenu auta o desítky tisíc navýšit.

Jak připravit auto k prodeji?

Umyjte ho! Pokud to nezvládnete sami, připravte si nějakou tu tisícovku navíc a svěřte svého čtyřkolého mazlíčka do rukou profesionálům pro kompletní vyčištění interiéru i exteriéru. A pokud si troufnete, možná se vám bude hodit pár nepostradatelných tipů z e-shopu Jipos.cz, které nestojí majlant a maximálně zvýší hodnotu auta před prodejem.

Pro nejjemnější čištění interiéru a exteriéru doporučujeme mycí program Kenco, auto šampon vyvinutý na bázi aniontových a neiontových mycích prostředků nejnovější generace, silně účinné čističe textilií, cockpit spreje k naleštění všech plastových částí v interiéru vozu, oživovač plastů, syntetický vosk ve spreji k navoskování laku na automobilu i speciální čistič motoru, který odstraňuje zbytky maziva, oleje a usazenin.

Jak navýšit cenu auta při prodeji?

Kromě pravidelné údržby auta, uklizeného interiéru a nablýskaného exteriéru zvyšuje prodejní cenu vozu i jeho řádná servisní historie, technická prohlídka, doplněná povinná výbava, odstranění drobných závad od poškrábaného laku po menší mapy koroze, viditelný vzorek na pneumatikách, jako bonus můžete přihodit i (zimní) pneu, doplněná klimatizace i kapalina v ostřikovačích, funkční světla, stěrače a další výbava automobilu. Všechny tyto tipy zvýší šance na prodej vašeho vozu za ještě lepší cenu.

Prodáváte auto? Načasování prodeje a správná inzerce

Doba, kdy se rozhodnete prodat své auto, je velmi důležitá pro úspěšný prodej. A přestože všechno má svého kupce, všeobecně platí, že se auta nejlépe prodávají na jaře a podzim, a naopak v zimních a letních měsících se kupec shání obtížněji. Dejte si také záležet na kvalitních fotografiích ze všech stran automobilu i vně interiéru a bezchybném popisu se všemi důležitými informacemi.

Úspěšný prodej a příjemný start do každého nového dne vám přeje Jipos.cz!