Zahrada

Jak postavit dětské hřiště a co nesmí chybět?

Jak postavit dětské hřiště?

Mějte své děti na blízku a dopřejte jim to pravé dobrodružství na dětském hřišti. Co nesmí na dětském hřišti chybět? Jaké dětské atrakce jsou bezpečné a jaké zaručeně ocení vaše ratolesti? JIPOS.cz má pro vás pár rad, jak postavit dětské hřiště krok za krokem.

Dejte přednost dětskému hřišti před počítačovými hry

Ty nejbáječnější radosti dětí a rodičů vám nepřinesou střílečky na PC, ale společné chvíle na dětských hřištích. Vlastníte zahradu, rodinný domek s nevyužitým pozemkem, nemovitost s prázdným dvorkem? Pak je na čase s tím něco vymyslet, než začneme stavět sněhuláky.

Dá se ušetřit na dětském hřišti, a přesto bude bezpečné?

Pokud jste se rozhodli postavit či pořídit svým ratolestem dětské hřiště, ušetříte maximálně čas s ježděním na veřejná hřiště, ale bezpečnost vašich dětí je to poslední, na čem by se mělo šetřit. Při nákupu nebo výrobě dětského hřiště se vyvarujte nekvalitních materiálů, myslete na kryté komponenty, madla, zábradlí, měkká doskočiště, stín a hlavně bezpečnostní normy.

Atrakce, které na dětském hřišti nesmí chybět

Dětské hřiště stavíte pro své děti, a proto ony budou nejlepší inspirací a dětským rádcem, co na svém budoucím dobrodružném poli nevynechat. Dbejte na bezpečnost v herním poli a nezapomeňte, že děti se vyvíjejí a atrakce by měly postupně přibývat, proto si uspořádejte prostorové využití dřív, než se pustíte do díla.

Vybavení hřiště podle věku dítěte

Každé dětské hřiště rozvijí pohybové dovednosti vašich dětí. Nejmenší děti se vyřádí na pískovištích, v domečkách nebo na pružinových houpačkách. Děti od věku tří let ocení prolézačky, skluzavku nebo houpačky a starší děti zbožňují trampolíny, šplhací stěny, lávky, tunely, opičí dráhy, hrazdy i piknikové sety. Inspirace k nákupu a doplňky na dětská hřiště hledejte na e-shopu JIPOS.cz.

Splňte dětem jejich dětské sny a přání, JIPOS.cz.