Inspirace

Velikonoce jsou za dveřmi: Barvení vajíček originálně

Velikonoce jsou za dveřmi: Barvení vajíček originálně

Velikonoce jsou za dveřmi a vy přemýšlíte, jak originálně obarvit vajíčka? Nabarvěte je s pomocí domácích surovin, které najdete ve spíži v kuchyni, a těšte se na Velikonoce v netradičním duchu.

Barvení vajíček na Velikonoce

Zůstaňte i během velikonočních svátků doma s blízkými, ostatně letos to ani jinak nepůjde, a připravte se na Velikonoce, které se zapíšou do dějin. I přesto, že musíme dodržovat karanténu, nosit roušky a rukavice a ulice budou letos bez koledníků, poradíme vám, jak si obarvit vajíčka na ekologické vlně, za pomoci nálevů připravených z přírodních surovin tak, jak to dělávaly už naše prababičky.

Inspirujte se a budete mile překvapeni kouzelným výsledkem.

Velikonoční tipy od JIPOS

Říkáte si, pro koho a proč vlastně barvit vajíčka a dělat velikonoční výzdobu? Odpověď je jasná! Barvy vám pozvednou náladu, práce šlechtí, přírodní technika barvení vajec je levná, inspirace není nikdy dost, každé vajíčko je originál, zaměstnáte celou rodinu, bude zábava, úsměv léčí a obživa v podobě vajíčkového salátu na další den je zajištěna. ?

Originální Velikonoce: návod, jak na to

Vyzdobte si váš domov jarními dekoracemi, na sváteční stůl připravte velikonoční dobroty, na pomlázku připevněte barevné stuhy, vypněte (koronavirové) zprávy, a obklopte se čímkoli, co vám bude velikonoční svátky připomínat.

Jak na Velikonoce obarvit vajíčka?

Barvení vajíček a Velikonoce patří neodmyslitelně k sobě. K přírodnímu barvení se nejlépe hodí čistě bílá vajíčka, ale o výsledek vás nepřipraví ani ta hnědá. Vajíčka by se ve vroucím odvaru měla vařit klasických deset minut a po uvaření odstavit v hrnci z plotny a nechat louhovat další zhruba hodinu nebo do vystydnutí vody. Pro dokonalý lesk pak přetřete vajíčka ubrouskem s trochou másla nebo sádla.

Fantazii se meze nekladou

Do odvarů přidejte vždy dvě lžíce octa pro intenzivnější barvy nebo samotná vajíčka otřete ubrouskem namočeným v octu před vložením do odvaru, aby se odmastila.

  • Hnědá barva: odvar z hnědých cibulových slupek nebo dubové kůry
  • Červená barva: odvar z červené cibule nebo červeného vína
  • Žlutá barva: odvar z kurkumy, kari nebo šafránu
  • Růžová barva: odvar z červené řepy
  • Oranžová barva: odvar z černého čaje, nebo nastrouhané mrkve
  • Zelená barva: odvar ze špenátu, kopřiv nebo zelených natí
  • Modrá barva: odvar z červeného zelí
  • Fialová barva: odvar z borůvek nebo bezinek
  • Černá barva: odvar ze sazí

Připravte se na nejbarevnější svátek v roce s Jipos.cz.