Zahrada

Tipy, jak zazimovat venkovní bazén

Tipy, jak zazimovat venkovní bazén

Sezóna bazénů i vodních radovánek se pomalu blíží ke svému konci a abyste svůj venkovní bazén ochránili před padajícím listím, přízemními mrazíky i příchodem prvního sněhu, máme pro vás tipy, jak nejlépe zazimovat venkovní bazén a nic při tom nepodcenit.

Kdy zazimovat venkovní bazén?

S příchodem podzimu přichází i další povinnosti na vaší zahradě. Podzim není jen o vysazování nových dřevin, o sběru spadaného listí, o vertikutaci trávníku a dalších, s blížícím se podzimem je i ideální čas na zazimování zahrady, jezírek a zahradních bazénů, než vás zima překvapí.

Jak správně zazimovat bazén?

Pokud jste majiteli těch nafukovacích, bude to hračka ho vyfouknout, očistit, srolovat a uložit zpět do obalu. Jestli jste majiteli bazénů nadzemních či zabudovaných do země, budete mít o trochu více práce, ale každý domácí i zahradní kutil si s tím hravě poradí. Některé typy bazénů mají dokonce svůj specifický postup zazimování, ale většině bazénům se zavděčíte našimi tipy. Jdeme na ně?

1. Zbavte bazén všech nečistot, jak na postranních zdech, tak i na dně bazénu. Nepostradatelným pomocníkem vám bude speciální bazénový vysavač a sítko na plovoucí nečistoty z hladiny vody.

2. Odpusťte z bazénu vodu na úroveň asi deset centimetrů pod hladinový sběrač nečistot neboli skimmer a poté aplikujte do zbylé vody v bazénu speciální přípravek, který účinně zabraňuje tvorbě řas a zákalů během zimy. Z online nabídky našeho e-shopu doporučujeme zvolit přípravek Cranit Proti řasám 0,5l RL DEN BRAVEN pro usnadnění přípravy bazénu na následující sezónu.

3. Do zbylé vody v bazénu rozložte na hladinu dostatečné množství PET lahví nebo speciálních plováků, abyste předešli poničení stěn bazénu před rozpínáním objemu zamrzlé vody v něm.

4. Demontujte čerpadlo, všechny hadice, bazénové schůzky i ostatní příslušenství, které váš bazén nebude na chvíli potřebovat. Odstraňte i veškerý písek a nečistoty z filtrů. Záměrně zmiňujeme písek, jelikož pískové filtrace jsou u domácích venkovních bazénů nejpoužívanější. Všechno bazénové vybavení omyjte, vysušte a uskladněte na suché místo.

5. Pokud jste majiteli zastřešeného bazénu, máte vyhráno! V jiném případě zakryjte bazén krycí plachtou, která nepropouští světlo a zamezí napadání nečistot během podzimu a zimy.

Usnadněte si uvést váš bazén zpět do provozu na další sezónu, váš Jipos.cz.

Související příspěvky