Zahrada

Podzimní úklid zahrady s ochrannými pomůcky

Podzimní úklid zahrady s ochrannými pomůcky

Každá práce na zahradě vyžaduje určitou dávku bezpečnosti, a to se nemění ani během podzimního úklidu. Jaké ochranné pracovní pomůcky při práci na zahradě použít? Nechte se inspirovat.

Příprava zahrady na podzim

Rozkvetlé květiny, stromy vrhající příjemný stín a krásný trávník, lákající k tomu, projít se po něm bosou nohou. To vše a mnohem více nám zahrada během teplých měsíců dává, a proto je potřeba se o ni náležitě postarat před příchodem prvních mrazů i sněhu, abychom se opět na jaře mohli těšit na novou sezónu.

Základní pracovní pomůcky pro podzimní úklid zahrady

První věc, kterou je potřeba na podzim udělat, je zbavit záhony posledních zbytků rostlin a zeleniny a připravit je na zrytí. S tím vám pomohou vychytané zahradní rukavice s drápy, díky kterým šikovně vyhrabete každou rostlinku.

Naopak trvalky, které jsou schopné přezimovat bychom měli správně zastřihnout, aby rostlina nemusela zbytečně živit dlouhé listy a měla tak větší šanci na úspěšné zvládnutí mrazů. S trvalkami také souvisí přikrývání záhonů listím, které půdu chrání před úplným promrznutím. Při manipulaci s listím a při zastřihování rostlin doporučujeme se vybavit pracovními rukavicemi, které na našem e-shopu seženete v kategorii ochranných pracovních pomůcek ve všech velikostech a za velmi příjemné ceny.

Jelikož se většina prací na zahradě provádí na zemi, určitě se vám budou hodit i zahradnické nákoleníky, které ochrání nejen kolena před delším zatížením, ale prodlouží i životnost vašemu pracovnímu oblečení.

Bezpečnost práce: Ochranné pracovní pomůcky

Další důležitou činností, kterou zahrada vyžaduje je zastřihávání keřů a živého plotu za použití motorových nebo elektrických řezných nástrojů, ořezávání větví pomocí motorové pily, úpravě plotu nůžkami na živý plot nebo doladění trávníku pomocí kvalitních nůžek na trávu. Při každé takové činnosti a manipulaci se zahradními řeznými nástroji je důležité dbát na bezpečnost. A proto je za nás velmi důležitá i ochrana očí speciálními brýlemi před malými úlomky o velké rychlosti, které by vám ve výbavě ochranných pomůcek neměli chybět.

Příjemný, a hlavně bezpečný podzim na vašich zahradách vám přeje Jipos.cz

Související příspěvky